Oled sa tulemuste tooja või peaaegu tegija. Kuidas saada “peaaegu tegijast” “tulemuste toojaks”?

Mis vahe on peaaegu tegijal ja tulemuste toojal? Tulemuste tooja on see tegija, kes teeb asjad ära ja maailm tunnustab neid. Peaaegu tegija on inimene, kes on alati hästi hõivatud ja tundub väga tegus inimene, kuid nad ei jõua oma asjadega lõpuni. 

Miks on nii, et peaaegu tegijad ei tee oma asju lõpuni?

Siin tulevad inglise keelest kaks mõistet important vs urgent mängu. Tulemuste toojal on harjumus asjad lõpuni ära teha. 

Peaaegu inimestel on aga harjumus kaotada tähelepanu “olulistelt asjadelt” ära “kiiretele asjadele”. Ehk nad asuvad tulekahjusid kustutama. Mida tähendab siis tulekahju kustutamine igapäevaelus? Näiteks sa tegeled oma tööga ja kolleeg astub uksest sisse ja tal on küsimus, millega sa kohe asud tegelema ja jätad oma põhiülesande kõrvale. Me inimestena tahame väga aidata ja teiste küsimustega kohe tegelema hakata. See sama segaja, see teine inimene, viib su eemale sellest olulisest asjast, millega tegelesid.

Tegijaid inimesi, kes asjad ära teevad,  nimetatakse mentaalselt tugevateks inimesteks. Nende fookuses on teha asjad lõpuni laskmata ennast segajatel  teelt kõrvale juhtida. Nad tegelevad tegelikult aja akendega. Neil on aeg, kus nad tegelevad produktiivselt oluliste asjadega ja siis on aeg, kus nad on inimeste jaoks olemas. Nad kasutavad nii öelda aja aknaid, et olla efektiivsed.

Kumb sina oled? Kas peaaegu tegija või tulemuste tooja?

Üks asi on see, et on teised segajad. Teine asi on emotsioonid, mille järgi me läheme. Emotsioonide järgi just selles osas, et mulle meeldib seda teha, see tekitab minus hea tunde. Aga siin on küsimus, kas see hea tunne viib sind lähemale sinu eesmärgile. Kui see tegevus ei viinud sind lähemale eesmärgile, siis  kas see on seda väärt? Ajame kogu aeg taga kirge, et kõike tehes peab silm särama. Asju tulebki teha kirega, aga kirega käib kaasas ka väga tugev visiooni tunne. Emotsiooniga ei saa alati kaasa minna. Tõeliselt tegijad inimesed on õppinud ütlema ei teistele ja ka iseendale. Nad on väga fokuseeritud tegevustele, mis viivad neid nende eesmärgile lähemale.

Edukad inimesed elavad üks päev korraga. Nad elavad rütmis üks tegevus korraga. Me ehitame ju maja ka üks telliskivi korraga, okei, tänases kontekstis on igasugu ehitamise võimalusi. Aga asja mõte on selles, et ka pilvelõhkujat ehitatakse üks detail korraga kuniks see ühel päeval  valmis on. Siinjuures ei mõtle me sellele, kui suur töö see on. Vaid mõtleme, et täna ma teen selle asja ära, et edasi liikuda.

Soovitusi edasi liikumiseks

Pane endale igal õhtul kirja 6 tegevust, mis viivad sind sinu eesmärgile lähemale. Seejärel nummerdad need olulisuse järjekorras ära. Ja järgmise päeva hommikul võta need endale ette ja planeeri päeva aja akna, kus sa tegeled nende tegvustega. Ehk teed need tegevused ära, et jõuda oma eesmärgile lähemale.  Alusta sellest number 1 tegevusest, mille õhtul kirja panid. Sellest pole midagi, kui samal päeval rohkem ei jõua, aga tähtis on see, et liigud edasi. Tegevused võiksid olla lihtsad ja meeldivad ning teostatavad sinu jaoks.

Mida rohkem on päevi, kus oled need tegevused edukalt ära teinud, seda kiiremini tuleb ka tulemus.