Vestlesin eelmisel nädalal endale väga lähedase inimesega teemal nõiaring. Ja seda just selles mõttes, et tahaksin elus väga midagi saada, aga ma ei saa sellepärast, et mul ei ole aega. Kogu aeg kulub oma elu üles ehitamisele ja seda just majanduslikus mõttes. Kuidas pääseda nõiaringist?

Midagi ei muutu kui me ise midagi ei muuda

Üsna ruttu jõudsime selleni, et tegelikult mitte midagi ei muutu, kui ma ise mitte midagi ei muuda. Paljud teised on ja ka mina olin aastaid tagasi selles nõiaringis. 

Minu puhul oli siis see, et mõtlesin, et tahan luua oma ettevõtet nullist. Ma ei lubanud endale seda. Ma arvasin, et ma ei saanud seda teha, sest arvasin et mul on selleks vaja algkapitali. 

Raha, mis võimaldaks mul endal võtta aega, mis võimaldaks mul panustada ettevõtte ülesehitamisse. Raha saamiseks pidin ma käima tööl. Selline nokk kinni saba lahti olukord, et kust võtta see aeg või see raha. Olukord tundus lootusetu justkui sellest ei olekski väljapääsu. Millestki peab ju elama. 

Mina lõpuks jõudsin kahjuks selleni, et mul hakkas see tervisele. Päris rängalt hakkas tervisele ja mõtlesin, et niimoodi enam edasi ei saa. Kui sina ei tee otsuseid, siis elu teeb sinu eest neid. 

Elu lükkas mind sellisesse tervislikku seisundisse, kus ma pidin tegema selle raske valiku. Mul tuli loobuda sellest “raha loomisest”, mis võimaldab mul teha seda, mida soovin. 

Mis siis teha?

Ma lasin lahti. Ma lasin minna sellel tööl, mis mind niiöelda elus hoidis. 

Mis aga siis juhtus, kui ma pidin olude sunnil tööst loobuma. Minu tervis, energia ja minu elu üldse ning ka materiaalne heaolu hakkasid tõusma. Kasvavad siiani. 

Sellesse mõttelõksu, et “Oi, kas ma saan seda teha?” satun ma vahel ikka. Kuid nüüd ma juba mõistan, et ma pean aja maha võtma ja laskma lahti sellest, millest kinni hoian ja mida kardan. 

Kui lased lahti, siis tulevad ka võimalused. Kui aga hoiad kinni, siis mitte midagi uut ei saagi su ellu tulla. Uus ei saa tulla, sest sinu elus ei ole selle jaoks ruumi. 

Anna ja võta

Uue ja parema tulekuks pead sina laskma vanast lahti. See on anna ja võta. Aga andmine ei tähenda, et annad selleks, et saada. See on puudus. 

Anna selleks, et lasta täiesti lahti. Nagu riidekapi koristamine. Sa võtad vanad asjad ja annad need ära, kas viid taaskasutusse või kuhugi mujale. Aga sa annad need nii ära, et sa ei oota mitte midagi vastu. Ehk siis andmine on tegelikult lahti laskmine. 

Rasked kuid vajalikud otsused

Otsus lahti lasta on teinekord väga raske, aga luban, et läheb paremaks. See on minu ja paljude minu klientide kogemus, et kui sa lased lahti, siis leiad ka viisi, kuidas ära elada. 

Kõik on siiski küsimuse taga kuidas pääseda nõiaringist? Millal sa lubad ise endal olla see, kes sa tahad olla? Millal lubad enda ellu seda, mida sa tegelikult soovid? 

Selle kõige taga on ka enesekindlus ja usk, et sa saad hakkama. Lase lahti ja pääsed nõiaringist.