Kui ajad õiget asja, aga miski hoiab sind tagasi? Mida teha? Tunned, et oled leidnud õige valdkonna ja tahaks tegutsema asuda, aga päris õige nagu ka ei ole. Midagi hoiab sind tagasi.

Üks mõte minult

Ma olen täna olukorras, kus olen edasi arendamas Täiusliku Karjääri programmi. Ma töötasin välja programmi, mis aitab inimestel leida seda oma asja, mis paneb neil silmad särama ja millega saab ära elada. Ma panin selle programmi müügi augustis kinni. Ma ei sulgenud seda lõplikult, ma tegin seda selleks, et see vajab edasi arendamist, et sellest saaksid kasu veel rohkemad inimesed.

Õige asi, aga lukus tunne

Täna ma tean, et see on täiesti õige minu asi. Ma tean, et see aitab miljoneid inimesi maailmas ja kõik sellega seotu läheb kokku ka minu visiooniga. Kõik on justkui õige, aga kui ma mõtlen sellele, et kuidas peaks edasi minema, siis ma olen lukus.

Mingi väga suur plokk on peal ei oska nagu edasi minna või ei taha. Saan aru, et mul tuleb teha seda ja seda, et edasi liikuda, aga ei taha kuidagi minna. 

Negatiivsed tagajärjed

Ma ühel päeval küsisin endalt, et mida teha sellises olukorras. Ma coachin ennast päeviku pidamisega. Ma küsisin endalt, et kui ma hakkan seda asja nüüd tegema tahtejõu pealt nii nagu see peaks olema, et mis on need negatiivsed asjad, mida ma kardan. 

Mis seal siis välja tuli. Esiteks see, et ma kardan, et põletan ennast läbi ja seepärast ei lähe edasi. Teiseks, mis siis kui ma ebaõnnestun. Kolmandaks, mis siis kui mul hakkab igav. Need on tegelikult täiesti tavalised hirmud, mis meil kõigil on. 

Kui kõik oleks võimalik

Ja siis ma küsisin endalt uue küsimus, et kuidas ma teeksin neid asju siis, kui kõik oleks võimalik. Sel hetkel tuli minusse selline kergus ja lapselik mängulisus, et kõigepealt leiaksin need inimesed, kes teeksid ühe rolli ära ja siis võtaksin tööle teise inimese, kes teeks teise rolli ära jne. Siis ma mõtlesin, et aga miks ma ei luba endal seda asja siis nii teha. 

Me tavaliselt mõtleme asju selle järgi, kuidas teised meie ümber teevad. Ja siis on see sinu tee, kuidas sina teeksid. Sinu teel on aga hirmud, et mis siis kui juhtub see või teine. Kui sa otsustad minna seda sinu teed, siis tulevad ka lahendused. Sa ei pea teadma lõpuni, kuidas sa teed seda, aga otsusta valida enda tee ja siis asud liikuma.

Niikaua, kui sa plokid ja keskendud negatiivsetele tagajärgedele, ei juhtu mitte midagi. Seda sellepärast, et su elevant kardab. 

Kes on elevant saad teada minu Enesekindluse ja Rahauskumuste koolitustest.

Kui ajad õiget asja, aga miski hoiab sind tagasi. Tee endaga ka see küsimine läbi. Esimesena küsi: Mida sa kardad, kui sa lähed rada, mida arvad, et pead minema? Teiseks küsi: Kui kõik oleks võimalik, siis kuidas sa teeksid