Kas sina ka tunned ennast ikka veel väikese lapsena? Kes ei julge justkui asju väljendada nii nagu sa tahaksid. Mul oli alles hiljuti 1:1 coaching ühe oma kliendiga, kus see teemaks tuli ning ka karjääri teel oluline teema. See kui tunned ennast ikka veel väikese lapsena võib sulle olla takistuseks edasi arenemiseks.

Mida see siis tähendab?

See on tunne, kui sa ei ole kindel, kas oled piisavalt täiskasvanu, et käia välja oma ideid. Kas olen piisavalt taibukas, haritud, koolitatud ja oskuslik, et võtta ette mingisuguseid ameti positsioone või luua oma ettevõte vms. 

Samuti ka see, kas ma olen piisavalt täiskasvanu, et mul on julgust oma ülemusega argumenteerida. Kas ülemusel peab olema alati õigus?

Väike laps meis domineerib niikaua kui sa lased tal seda teha. Kui sa tahad teadlikult ja päriselt oma karjääris tulemusi tuua, siis sul tuleb lasta sellel lapsel endas suureks saada. 

Teadvusta

Sa oled juba 40ndates või selle ümber. Kas tunned ennast ikka veel väikese lapsena? Kui jah, siis millal sa lubad endal täiskasvanuks saada? Mina ütlen, et nüüd on see aeg. Kui aga tunned, et see väike laps võtab jälle võimust, siis märka seda. Teadvusta: “Jah, ma tean, et see väike laps on minus olemas. Väga tore, aga praegu olen ma täiskasvanu.” Ole täiskasvanuga võrdne ja luba endal eksida. Eksimine on inimlik. 

Väljenda ennast

Mida rohkem ennast väljendad, seda edukam sa oled. Töö ei ole millekski muuks kui sulle rahulolu toomiseks ja selleks, et saaksid ennast väljendada. 

Mida rohkem me ennast tagasi hoiame, sest head lapsed ju ei tee nii. Head lapsed peavad saama tunnustust ja heakskiitu. Siis nii kaua ei juhtu mitte midagi.

Ehk siis märka, et see väike laps sinus on. Teadvusta, et jah, ta on, aga ma olen nüüd täiskasvanud ja nendega võrdne. Ja nii viidki ellu oma unistused.