Väga palju ettevõtjad alustavad oma teekonda selle mõttega, et nad tahavad saavutada vabadust. See on mõistetav ja hea koht, kus ettevõtjana olla. Kaks mõtet vabaduse janust elus ja ettevõtluses. 

Kui sinu eesmärgiks täna on saavutada tõeline vabadus, siis on see tõenäoliselt ajaline ja rahaline vabadus, mida soovid. Kui sa oled nagu paljud minu kliendid, soovid vabadust selleks, et teha asju, mida sa praegu teha ei saa. Näiteks soovid reisida, laste või abikaasa/elukaaslasega rohkem aega veeta. 

Miks oodata?

Mina küsin, miks oodata, seda heaolu. Tegelikult võid seda saada ju kohe ja praegu. Kui sa oled need asjad, mida heaolu all mõtled ära teinud, siis sa väsid sellest. Ja sul tekib küsimus, mida mina päriselt tahan teha, mis annab mulle selle fullfillment tunde.

Inimese suurim soov on anda. Me tahame luua väärtust ja teisi aidata, sest see annab meile selle tõelise rahulolu tunde. 

Ühenda jõukus ja südameasi

Sa saad ühendada ära oma südameasja ja jõukuse loomise. Kui sa oled ettevõtja, siis sul on ajaline vabadus olemas. Sina ise oled oma aja perenaine. Sa saad luua endale sissetulekut ja jõukust tehes oma südamelähedast asja. Selleks ei pea sa midagi ootama. 

Meil on sügavad mõttemustrid, et raha tuleb raske tööga ja jõukus ei saa tulla nauditava tegevusega. Me ka usume, et raha on piiratud, et ei saa üht või teist asja lubada. Meil ei ole ka enesekindlust, et võiksime ise endale raha luua. 

Millest sa tegelikult puhkust vajad?

Kus sa tegelikult tunned, et oled kinni. Kui sul on täna vabaduse janu, siis tegelikult on meil kõigil vabadus olemas. Sul on alati vaba valik otsustada, mida sa tahad. 

Vabaduse janu võib olla väga suur lõks. Paljud ettevõtjad on jõudnud sinna, et nad on endale tööandajad. Nad teevad tööd kui tahavad, aga sel ajal kui nad ei tee tööd, siis nende ettevõtte käive kukub. Käibe kukkudes sa enam ei ole vaba, sest pead hakkama tegema midagi, et käive tõusule pöörata. 

Olles jõudnud tõusule tundub sulle, et pead veel pingutama, et kasvada. Kuigi tegelikult oled kohas, kus tahad puhata. Siin oled kohas, kus sa ei ole valmis vastu võtma veel rohkemat tööd. Sa kardad läbipõlemist, liiga suurt koormust ning seda, et sul ei jää muudeks asjadeks aega. 

Kui sa oled täna seal kinni jooksnud kohas, siis võta minuga ühendust. Tule 1:1-le coachingule või mentorprogrammi ja seal õnnestub mul sind natuke lahti murda.